8 edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Przekazujemy informację od Ligi Odpowiedzialnego Biznesu 🙂 Informacją mogą być zainteresowani zarówno indywidualni studenci jak również koła naukowe i organizacje studenckie. Zachęcamy do udziału!

Liga Odpowiedzialnego Biznesu - plakat promujący

Wraz z nowym rokiem akademickim rozpocznie się 8. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Studentów i studentki zainteresowane odpowiedzialnym biznesem zapraszamy do rekrutowania do programu Ambasadorstwa CSR, zaś organizacje studenckie i koła naukowe zachęcamy do startowania w programie grantowym – PRACOWNIA DZIAŁAŃ LOKALNYCH.

Temat społecznie odpowiedzialnego biznesu cieszy się wśród studentów i studentek coraz większym zainteresowaniem. Już od ośmiu lat Liga Odpowiedzialnego Biznesu (LOB) upowszechnia ideę odpowiedzialnego biznesu na uczelniach w całej Polsce.
LOB reprezentują studenci i studentki – Ambasadorzy CSR, którzy promują odpowiedzialny biznes w swoim środowisku lokalnym. W październiku 2011 roku trwać będzie rekrutacja do programu Ambasadorów CSR. Wystarczy zainteresowanie CSR-em, aktywność na polu studenckim oraz chęć rozwijania swojej wiedzy i umiejętności.
Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.lob.org.pl do 23 października 2011. W ubiegłorocznej edycji w LOB działało 25 Ambasadorów i Ambasadorek z 15 miast i 22 uczelni, m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Poznaniu, Warszawie czy Rzeszowie.

Rekrutacja

Aby zostać Ambasadorem/rką CSR należy zgłosić swój udział poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy – dostępny tutaj. Formularz należy przesłać do 23.10.2011 roku na adres: lob@lob.org.pl.
W formularzu należy opisać swoją wiedzę na temat CSR oraz motywację do udziału w programie.
Ambasadorzy CSR wybierani są na rok akademicki. Rekrutacja rozpocznie się w październiku.
Więcej o programie Ambasadorstwa CSR tutaj
Granty na CSR dla kół naukowych i organizacji studenckich

Organizacje studenckie mogą ubiegać się o dotacje w programie LOB – Pracownia Działań Lokalnych. Wnioski składać można przez formularz na stronie www.lob.org.pl do 24 lutego 2012 r., w tym czasie będą one rozpatrywane trzy razy – w październiku, styczniu i lutym. LOB dofinansuje inicjatywy, które promują i edukują nt. odpowiedzialnego biznesu w formie konferencji, szkoleń, warsztatów, konkursów i innych form. Granty przyznane zostały do tej pory prawie 50 projektom, które realizowane były w Szczecinie, Krakowie, Olsztynie, Gdańsku czy Katowicach.