Chiński Nowy Rok na Uniwersytecie Gdańskim

23 lutego 2012 na Uniwersytecie Gdańskim odbędą się obchody Chińskiego Nowego Roku. W uroczystościach udział wezmą m.in. goście z z Konsulatu Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku oraz pracownicy i studenci Uniwersytetu Gdańskiego.
Czas: 23 lutego 2012 roku, początek uroczystości: 15.00, zakończenie o godz. 19.00
Miejsce: Wydział Zarządzania UG, Sopot, ul. Armii Krajowej 101, aula B4
W programie uroczystości znalazły się m.in.: promocja książki Edwarda Kajdańskiego Chiny – Leksykon, film o chińskiej architekturze, wykład o chińskich obyczajach noworocznych, pokaz tradycyjnego Bushu, a także degustacja chińskich dań i pokaz sztucznych ogni.
W 2012 roku Chiński Nowy Rok – Rok Smoka – obchodzono 23 stycznia, jednak ze względu na sesję i ferie zimowe uroczystości noworoczne na UG zostały przesunięte.
Kontakt:
Dyrektor CSAW UG dr Kamil Zeidler: e mail: kamil.zeidler@univ.gda.pl
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 110 (pok. 217-218)
Tel.: (+48) 58 523 1489, e-mail:   csaw@univ.gda.pl
PROGRAM OBCHODÓW Chińskiego Nowego Roku – Roku Smoka na Uniwersytecie Gdańskim
Początek uroczystości o godz. 15.00
  1. Otwarcie uroczystości: wystąpienia  JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Bernarda Lammka, Prorektora UG ds. Studenckich prof. dr hab. Józefa A. Włodarskiego i Dyrektora Centrum Studiów Azji Wschodniej UG dra Kamila Zeidlera
  2. Wystąpienie Konsula Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku Xiang Zhaoshenga
  3. Prezentacja książki Edwarda Kajdańskiego Chiny. Leksykon – Wydawnictwo „Książka i Wiedza”
  4. Film „Chińska architektura” (w języku angielskim ) udostępniony przez Biuro Zagranicznych Kontaktów Kulturalnych Ministerstwa Kultury Chińskiej Republiki Ludowej
  5. Chińskie obyczaje noworoczne – wykład mgr Kamili Kreft-Nowackiej
  6. Quiz o Chinach współczesnych – prowadzenie dr Marceli Burdelski