II Studencki Koncert Charytatywny na rzecz dzieci objętych opieką hospicjum domowego

Przekazujemy informację o II Studenckim Koncercie Charytatywnym:
.
Pomysł zrodził się w głowach studentów i absolwentów gdańskich uczelni. Pomimo braku doświadczenia, ale z wielkim pragnieniem niesienia pomocy dzieciom z hospicjum, swoim entuzjazmem zarazili innych. Tak powstał I Studencki Koncert Charytatywny, który odbył się w marcu ubiegłego roku.
.
Marzec powraca, a wraz z nim II Studencki Koncert Charytatywny. Koncert odbędzie się w „Kwadratowej” – dobrze znanym studentom Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej – dnia 25 marca 2012 roku o godz. 17.00. Projekt realizowany jest w ramach 10. kampanii Pola Nadziei przy współpracy z Fundacją Hospicyjną, Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej i Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”.
.
„Celem Studenckiego Koncertu Charytatywnego jest przede wszystkim pomoc podopiecznym hospicjum im Ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Polega ona m.in. na szerzeniu idei: ,,Hospicjum to też życie”. W ten sposób staramy się pomagać ludziom, którzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia, a o których w codziennym zawirowaniu zapominamy. Ponadto cała inicjatywa pokazuje, że możliwe jest wspólne działanie niezależnie od tego, czy ktoś posiada doświadczenie, czy też jest osobą, która po raz pierwszy zetknęła się z organizacją tego typu przedsięwzięcia. W ten sposób przełamujemy także nasze własne lęki, brak wiary czy pewności siebie, które zazwyczaj powstrzymują przed podejmowaniem się takich wyzwań” – stwierdza Sławek, jeden z głównych organizatorów koncertu.
.
Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na rzecz chorych dzieci.
.
Jest to wyjątkowa impreza. Na scenie wystąpią trójmiejscy artyści muzyczni, m.in. Piotr Lisiecki oraz grupa improwizacji „W gorącej wodzie kompani”. Ale to dopiero początek atrakcji. W ramach koncertu odbędzie się także: aukcja z nagrodami i loteria (do wygrania m.in. bilety na koncerty, bony na darmową pizzę, książki, prace wykonane przez studentów ASP). Stoisko z rękodziełem, które w zeszłym roku cieszyło się dużym zainteresowaniem, powróci z nowymi skarbami – prawdziwa gratka dla poszukiwaczy unikatowych wyrobów. Nie zabraknie także czegoś dla żołądka: pod dostatkiem będzie ciepłej kawy, aromatycznych gofrów i pysznych domowych ciast.
.
Artyści, których nie możesz przegapić:
.
„W gorącej wodzie kompani” – jest to niezależna grupa teatralna, której gra sceniczna opiera się na sztuce improwizacji. Podczas występów wchodzą w dialogi z publicznością i kierując się ich sugestiami, „na gorąco” tworzą scenariusz. Połączenie niekonwencjonalnego humoru z ogromną kreatywnością tworzy mieszankę wybuchową, która porywa widzów.
.
Piotr Lisiecki – wokalista i gitarzysta o niesamowitej barwie głosu. Urodził się w Gdańsku, tutaj też stawiał pierwsze kroki na scenie muzycznej. W 2010 r. stał się znany w całej Polsce, dzięki uczestnictwu w trzeciej edycji programu telewizyjnego „Mam Talent” (zajął trzecie miejsce). W 2011 roku wydał debiutancką płytę „Rules Changed Up”.
.
I.N.D. – wywodzący się z Gdyni zespół, reaktywowany w 2007 roku, grający progresywnego rocka. Energiczne, mocniejsze brzmienie łączą ze słowami, które poruszają, niosą przesłanie. W październiku zeszłego roku wydali debiutancką płytę „In Nomine Dei”, z której utwory usłyszymy na koncercie.
Ponadto wystąpią: Koleżeński Projekt Muzyczny i The Sunlit Earth.
.
Patronat honorowy objęli: rektor Politechniki Gdańskiej – prof. dr hab. Henryk Krawczyk oraz rektor Uniwersytetu Gdańskiego – prof. dr hab. Bernard Lammek