Mecz Kadra vs. Studenci – podsumowanie

Rok 2012 to dla Polski gorączka turnieju EURO 2012. Dlaczego jednak nie wywołać podobnej gorączki wśród społeczności akademickiej Naszego Wydziału? Jako Rada Samorządu Studentów WPiA UG kilka miesięcy temu zadaliśmy sobie to pytanie. Stąd też pojawił się pomysł zorganizowania niecodziennego wydarzenia: pierwszego meczu piłki nożnej o Puchar Dziekana pomiędzy Kadrą Naukową a Studentami Wydziału Prawa i Administracji.
.
SONY DSCDo turnieju zgłosiło się aż 16 drużyn studenckich, co przebiło nasze najśmielsze oczekiwania. Do wyłonienia spośród nich Reprezentacji Studentów WPiA konieczne stało się więc rozegranie dwudniowych eliminacji. I tak, 18 kwietnia odbyły się rozgrywki grupowe, które wyłoniły finałową ósemkę drużyn.
.
19 kwietnia, a więc w dniu głównego wydarzenia, już od południa trwały finały rozgrywek drużyn studenckich. Zacięte spotkania, przepełnione akcjami rodem z Gran Derbi, doprowadziły finalnie do wyłonienia oficjalnej Reprezentacji Studentów WPiA.
.
Na podium uplasowały się kolejno:
1. Kajmany
2. Pomocnicy i podżegacze
3. Ósemka
.
Tymczasem na Naszym Wydziale gościliśmy kogoś specjalnego: podopiecznych Projektu Akademia SONY DSCPrzyszłości Stowarzyszenia WIOSNA – organizacji zajmującej się niesieniem pomocy dzieciakom pochodzącym z rodzinnych domów dziecka, mającym nierzadko problemy w nauce. Akademia Przyszłości zrzesza osoby takie jak my – młode, pozytywnie zakręcone, wrażliwe na cudzy los. Każdy z nas może bowiem zostać wolontariuszem i przyczynić się do uśmiechu jakiegoś dziecka. Zachęcamy również i teraz!
.
Dzieciaki miały okazję zwiedzić Nasz Wydział – poznać jego najciekawsze miejsca i dowiedzieć się nieco o życiu studenta – szczególnie miłą niespodziankę dla najmłodszych zgotował dr Rafał Mroczkowski, który zaprosił dzieciaki na własny wykład, by mogły poczuć się jak prawdziwi adepci prawa.
.
SONY DSCPo przejściu na Stadion UG przedstawiciele Akademii Przyszłości rozegrali mecz piłki nożnej ze studentami Naszego Wydziału i…..z łatwością ich ograli, za co otrzymali pamiątkowy puchar! Uśmiechy na twarzach najmłodszych były dla nas powodem do szczególnej satysfakcji.
.
Tymczasem Reprezentacje Studentów i Kadry Naukowej mogły już przygotowywać się do meczu finałowego. Spotkanie, mimo niesprzyjającej pogody, przyciągnęło na Stadion UG wielu kibiców, chcących zobaczyć swoich wykładowców w niecodziennej roli. Mecz, sędziowany przez samego Przewodniczącego RSS WPiA UG, Dawida Michalskiego, obfitował w wiele ciekawych, choć nie raz zabawnych, akcji. W przerwie spotkania popis swoich umiejętności dały dziewczyny z sekcji tanecznej AZS UG – jak dowiedzieliśmy się post factum, był to skrzętnie zaplanowany legalny doping dla Reprezentacji Studentów, bo to właśnie oni zwyciężyli w meczu finałowym, pokonując Kadrę Naukową 6:0.
.
Reprezentacja Studentów otrzymała tym samym dwie rzeczy –  po pierwsze, główną nagrodę, a więc Puchar Dziekana,SONY DSC który wręczył Pan Dziekan, dr hab. Tomasz Bąkowski prof. UG; po drugie zaś – zapewnienie rychłego rewanżu ze strony Kadry Naukowej.
.
Zwieńczeniem całej akcji było tradycyjne Afterparty w sopockim klubie Ego…czy musimy coś dodawać? 😉
.
Organizując imprezę sportową mieliśmy nadzieję na niezłą zabawę, integrację społeczności akademickiej Naszego Wydziału i zrobienie czegoś dobrego dla innych. Dzisiaj nieskromnie możemy stwierdzić, iż się udało! Wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia akcji serdecznie dziękujemy. Szczególnie dziękujemy  Wam – Studentom i Pracownikom Wydziału Prawa i Administracji UG – bo to od Waszego udziału w największym stopniu zależał sukces całego wydarzenia. Niech jednak dla nas wszystkich największym „DZIĘKUJĘ”  będzie uśmiech dziecka, który wspólnie na twarzach najmłodszych wywołaliśmy.
.
Dziś już wiemy, że za rok ruszamy z kolejną edycją turnieju piłkarskiego o Puchar Dziekana. Do zobaczenia!
Więcej zdjęć z całej akcji znajdziecie we wpisie poniżej (http://rsswpia.ug.edu.pl/2012/04/21/mecz-kadra-vs-studenci-zdjecia/)