ELSA

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk (European Law Students’ Association) to jedna z piętnastu Grup Lokalnych ELSA Poland, w tym jedna z dwóch działających na Pomorzu. Działalność rozpoczęliśmy w 1988 roku zrzeszając wówczas zaledwie kilkanaście osób. Dziś jesteśmy jedną z najsilniejszych Grup Lokalnych w Polsce i zarazem największym kołem naukowym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Siła ELSA Gdańsk nie leży tylko w ilości członków, lecz również w doświadczeniu, a w tym temacie mamy czym się pochwalić. To naszej Grupie Lokalnej przyznano dwa lata temu realizację prestiżowego projektu międzynarodowej konferencji podsumowującej program IFP (International Focus Programme Międzynarodowy Program Wiodący) pt. „Main trends in Intellectual Property Law” („Główne kierunki rozwoju prawa własności intelektualnej”). W tym roku jesteśmy odpowiedzialni za organizację XIV Ogólnopolskiego Obozu Adaptacyjnego Studentów Prawa i Administracji „Adapciak.Nakreślając w skrócie ramy naszej działalności, warto wspomnieć, iż organizujemy konkursy , konferencje, seminaria oraz programy cykliczne obejmujące zasięgiem cały kraj (Dni Praw Człowieka, Dni Edukacji Prawniczej i wiele, wiele innych). Ponadto umożliwiamy studentom odbycie praktyk w regionie, w kraju i za granicą.

Organizujemy wymiany studenckie, obozy, szkolenia. ELSA to nie tylko polskie stowarzyszenie. Obecnie działamy w 41 krajach i zrzeszamy ponad 30.000 studentów prawa z całej Europy, co czyni nas największą tego typu organizacja na świecie. Utrzymujemy kontakty z innymi branżowymi organizacjami studentów prawa takich jak np. ALSA (Asian Law Student’s Association), tym samym zapewnimy Tobie możliwość kontaktów z ludźmi z całej Europy i nie tylko. Oprócz tego mamy status obserwatora w szeregu organizacji międzynarodowych: ONZ, Rada Europy, WIPO etc.

Można by mówić na ten temat jeszcze wiele, ale lepiej będzie, jeśli poznacie naszą działalność „na własnej skórze” czekamy na Was w pokoju 4042 na ostatnim piętrze, skąd mamy widok na Kampus Oliwski i śledzimy życie Wydziału bacznym okiem 🙂

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • RSS
  • Facebook