XII edycja „Szlachetnej Paczki” – NZS zasprasza

Przekazujemy informację od koleżanki z NZS-u o kolejnej, XII już edycji akcji „Szlachetna Paczka”.

„Witajcie!

Chciałabym bardzo serdecznie zachęcić do udziału w tegorocznej, XII-tej edycji Szlachetnej Paczki organizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA.
Na czym polega cała akcja? Część z Was miała już okazję się z tym wydarzeniem spotkać, ale nie każdy wie jak ono od początku do końca wygląda. Wszystko zaczyna się od Nas, osób pełnych zapału i chęci do pracy, jaką jest wolontariat.
Jako wolontariusze znajdujemy rodziny, którym najbardziej potrzebna jest pomoc, ankietujemy je, a następnie wprowadzamy do bazy, która zostaje uruchomiona na miesiąc przed finałem akcji.
W nadchodzących dwóch miesiącach będziemy zajmowali się rekrutacją osób i szkoleniami dla przyszłych wolontariuszy, dlatego już w tym momencie zachęcamy do zgłaszania się na stronie internetowej:http://www.wolontariuszpaczki.pl/

Po raz pierwszy w tym roku zostanie utworzony rejon Szlachetnej Paczki na naszej Uczelni we współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów UG, którym będę osobiście się zajmować, stąd każdy z Was jest pożądanym kandydatem na wolontariusza.
W ubiegłym roku, wielu studentów włączyło się do zorganizowania świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin z terenów Trójmiasta, dlatego liczę, że w tym roku będziecie równie chętnie i aktywnie w niej uczestniczyć, zarówno jako darczyńcy jak i wolontariusze.
Zainteresowane osoby bardzo proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do mnie – m.dolinska@nzsug.pl, w razie pytań i dodatkowych informacji, postaram się udzielić odpowiedzi na każde z nich i wyjaśnić szczegółowo przebieg akcji 🙂

Pozdrawiam,

Monika Dolińska
Koordynatorka projektu „Szlachetna Paczka”