Zaproszenie do wzięcia udziału w akcji charytatywnej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej pt. „Od przedszkolaka do żaka – każdy pomaga pokonać raka”, organizowanej przez Fundację Piotra Zielińskiego „Walczmy Razem z Chorobą Nowotworową” we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim. Ponad 30 gdańskich przedszkoli i szkół oraz Wydział Prawa i Administracji UG będą pomagać dzieciom chorym onkologicznie! Akcja odbędzie się w dniach 18.11.2013 roku – 22.11.2013 roku. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Gdańska – Pawła Adamowicza, Wojewody Pomorskiego – Ryszarda Stachurskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka, JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego – prof. zw. dra hab. Bernarda Lammka, JM Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – prof. zw. dra hab. med. Janusza Morysia. Projekt obejmuje wielopłaszczyznowe działania mające na celu udzielenie wsparcia pacjentom leczonym w Klinice Pediatrii Hematologii Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wśród form przeprowadzenia akcji należy wyróżnić: loterie fantowe oraz wydarzenie o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym odbywające się na terenie wybranych podmiotów włączających się w akcję. Planuje się również przeprowadzenie zbiórki publicznej.

Celem akcji jest propagowanie idei niesienia pomocy pacjentom chorym onkologicznie i zakup aparatury medycznej oraz wyposażenie wyżej wymienionej Kliniki.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Fundacji na której niebawem pojawi się informacja o zbliżającej się akcji!

www.walczmy-razem.pl