Zbiórka darów dla Dziecięcego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza SAC

Przekazujemy informację o szczytnej akcji organizowanej przez BUG jednocześnie zachęcając do pomocy:

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Fundacją Hospicyjną już po raz czwarty organizują w dniach 05 – 19 grudnia zbiórkę darów dla podopiecznych Dziecięcego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza SAC w Gdańsku. Zbiórce towarzyszyć będzie wystawa pt. „Mamo nie płacz” przedstawiająca fragment pracy zespołu hospicyjnego, jakim jest opieka nad najmłodszym pacjentem.

Akcja odbywa się pod hasłem „Rozjaśnij hospicyjne niebo”. Tym świątecznym gestem pragniemy wraz z pracownikami Hospicjum wnieść radość do domów i rodzin podopiecznych. Serdecznie zapraszamy Pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, Studentów oraz wszystkich Przyjaciół Hospicjum do przyłączenia się do świątecznej zbiórki darów.

Patronatem honorowym akcję objął Rektor UG prof. dr hab. Bernard Lammek.

Dary można przynosić w terminie 05 – 19 grudnia 2011 r. do siedziby Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego oraz na wydziały: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Wydział Chemii, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Zarządzania, Wydział Oceanografii i Geografii.

Najbardziej potrzebne rzeczy do przygotowania paczek to: wszelkiego rodzaju upominki świąteczne – NOWE książki, klocki, kredki, bloki rysunkowe, zabawki, słodycze, nowe prześcieradła kolorowe frotte z gumką, nowa pościel kolorowa – bawełna lub flanela, nowe ręczniki duże kąpielowe, witaminy w płynie (np. Multi – Sanostol), chusteczki nawilżone, środki do pielęgnacji dzieci: szampony, oliwki, płyny do kąpieli, kremy (np. Sudocrem), pampersy – w dużych ilościach – dla dorosłych i dzieci, proszek do prania, płyny do czyszczenia łazienek, kuchni, podłóg, mebli oraz do mycia naczyń i szyb, mydło w płynie.

Osoby kontaktowe:
Agnieszka Król – Pogorzelska – Pracownik Fundacji Hospicyjnej: tel. 058 343 80 89,
Justyna Syska – Pracownik Biblioteki UG: tel. 058 523 32 10.