Studenckie praktyki zawodowe

Przekazujemy najświeższą informację od Pani Ani Okoń o studenckich praktykach zawodowych na rok 2011/2012:
Wydział Prawa i Administracji 2011/2012
.
1. Zgodnie ze standardami kształcenia dla kierunku – Prawo studenci mają obowiązek odbycia i zaliczenia dwóch – 2 tygodniowych praktyk zawodowych (każda praktyka to 75 godzin – 10 dni roboczych), w instytucjach o profilu zgodnym z charakterem studiów według zasad;
.
Pierwszej praktyki po III roku w:
• Sądach lub
• Prokuraturze
.
Drugiej po IV roku –  w dowolnej instytucji gwarantującej włączenie studenta w pracę zawodową w charakterze prawniczym. Mogą to być:
.
• organy administracji publicznej i gospodarczej, potwierdzone zaświadczeniem wystawionym przez w/w instytucje o odbyciu praktyki,
• kancelarie – potwierdzone zaświadczeniem wystawionym przez w/w instytucje o odbyciu praktyki,
• ponownie Sądy czy Prokuratura – potwierdzone wpisem w dzienniczku praktyk.
.
2. Jednocześnie zezwalam studentom V roku na odbywanie tzw. Praktyki drugiej – uzgodnionej indywidualnie w danej instytucji – w trakcie całego roku akademickiego, pod warunkiem uczęszczania na zajęcia dydaktyczne obowiązujące na V roku studiów.
ZAPISY NA PRAKTYKI
.
• Zapisy w Dziekanacie na praktyki – zamiejscowe do Sądu i Prokuratury trwają do 31.III.2012 r.
Przed zapisami należy ustalić termin i miejsce zamiejscowej praktyki .
• Zapisy w Dziekanacie na praktyki do Sądu i Prokuratury na terenie Trójmiasta trwają do 31.III.2012r.
.
3. Terminy odbywania praktyk w Sądach Rejonowych na terenie Trójmiasta studenci ustalają sami na spotkaniu organizacyjnym w Sądzie Okręgowym w Gdańsku (termin spotkania będzie ustalony z kierownikiem praktyk Sądu Okręgowego Sędzią Hanną Lange-Bieszke po zapisach na praktyki i podany do wiadomości w miesiącu maju 2012r.)
.
4. Studenci, którzy chcą odbywać praktyki w swoim miejscu zamieszkania (poza Trójmiastem ) w Sądzie lub Prokuraturze proszeni są o zgłoszenie w Dziekanacie terminu i miejsca odbycia praktyki – po uprzednim uzgodnieniu i uzyskaniu zgody na odbywanie praktyki . Okres odbywania praktyk to wakacje letnie – wybrane 2 tygodnie w terminie od 25.VI.2012r. do 2.IX.2012r.
.
Dziekanat organizuje praktyki dla studentów III i IV roku w Sądzie Okręgowym w Gdańsku i Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku w następujących terminach:
.
Dotyczy tylko terminów w Prokuraturze:
• 25.06. – 07.07.2012 r. 30 osób
• 09.07. – 22.07.2012 r. 30 osób
• 23.07. – 04.08.2012 r. 30 osób
• 06.08. – 18.08.2012 r. 30 osób
• 20.08. – 01.09.2012 r. 30 osób
Terminy w Sądzie patrz. pkt 3
.
5. Uniwersytet Gdański zapewnia :