Spotkanie z Michałem Paulim „Sąd, więzienie, kara śmierci w Tajlandii”

Informujemy, iż w poniedziałek, 12 marca 2012r. o godzinie 9:00 odbędzie się wykład Michała Pauliego. Tytuł wykładu to: Sąd, więzienie, kara śmierci w Tajlandii”. Odbędzie się on w Audytorium B na naszym wydziale. Organizatorem wydarzenia jest Międzywydziałowe Koło Naukowe Studiów Azji Wschodniej wraz z Forum Badań ONZ WPiA UG.

Strona wydarzenia na facebook’u: https://www.facebook.com/events/181535071959926/

SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻKI „12 x ŚMIERĆ” POŁĄCZONE Z WERNISAŻEM PRAC ARTYSTYCZNYCH.

Michał Pauli, były student Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, rzeźbiarz, malarz, podróżnik. Chęć odkrywania świata zaprowadziła go do Tajlandii, gdzie lekkomyślność oraz splot niefortunnych decyzji okazały się tragiczne w skutkach. Oskarżony o przemyt narkotyków, skazany na wyrok dwunastu kar śmierci, trafił do jednego z najcięższych i najbardziej zatłoczonych więzień Świata – Bang Kwang.

Po sześciu latach, za wstawiennictwem trzech polskich prezydentów, ułaskawiony przez Króla Tajlandii, wrócił do Polski. Swoje przeżycia opisał w książce „12 x śmierć”, a obrazy pamięci przenosi na płótno dając nam możliwość odbycia niecodziennej podróży do wnętrza Azji.

To spotkanie z brutalną rzeczywistością – z problemem kary śmierci oraz z notorycznym łamaniem praw człowieka. Spotkanie z miejscem obojętnym na świat zewnętrzny, z urągającymi godności warunkami odbywania wyroku oraz z bezwzględnymi decyzjami tajskiego wymiaru sprawiedliwości.

Wydarzenie uświetni wprowadzenie prof. dr hab. Adama Wiśniewskiego, wybitnego specjalisty w dziedzinie prawa międzynarodowego publicznego.

Do zobaczenia.

Zachęcamy do uczestnictwa! 🙂