Konferencja Medionalia 2011

Plakat promujący MEDIONALIA 2011

Przekazujemy od organizatorów informację dla osób zainteresowanych dziennikarstwem studenckim:

W dniach 12-13 listopada, w Audytorium Novum na terenie Politechniki Gdańskiej odbędzie się konferencja dla dziennikarzy studenckich MEDIONALIA.


MEDIONALIA to warsztaty dziennikarskie dla studentów zaangażowanych w mediach. Konferencja odbędzie się po raz drugi, ponieważ organizatorzy ponowili ubiegłoroczny pomysł, który cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał dobre opinie.

Tak jak w ubiegłym roku, konferencja odbędzie się na terenie Politechniki Gdańskiej w Audytorium Novum. Będzie składać się z części dyskusyjnej (panele dyskusyjne na auli) i warsztatowej (w mniejszych grupach).

Konferencja skierowana jest do młodych, studenckich dziennikarzy, którzy nie posiadają humanistycznego wykształcenia, a jednak chcą rozwijać się w dziedzinie dziennikarstwa. Ponadto celem konferencji jest zintegrowanie środowiska młodych dziennikarzy, by stworzyć im perspektywy do łatwiejszego wejścia na rynek pracy.

Formuła konferencji jest otwarta i bezpłatna.

Prelegentami podczas konferencji będą profesjonaliści, tacy jak:

  • Adam Hlebowicz – radio PLUS,
  • Hanna Kordalska-Rosiek – TVP Gdańsk,
  • Adam Kasprzyk – TVN 24,
  • Tomasz Słomczyński – Dziennik Bałtycki
  • Michał Lewandowski – rzecznik prasowy Lechii,
  • Natalia Hatalska – blogerka.


Warsztaty odbędą się w Radiu Plus, Radiu Gdańsk, TVP Gdańsk, Gazecie Wyborczej oraz będą dotyczyły fotografii, reportażu, recenzji oraz public relations.


Konferencja jest organizowana pod patronatem: prof. dr hab. inż. Henryka Krawczyka Rektora Politechniki Gdańskiej, dr hab. Piotra Dominiaka prof. PG Dziekana Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, dr hab. inż. Krzysztofa Goczyły prof. PG Dziekana Wydziału Elektroniki Telekomunikacji, i Informatyki Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Jacka Namieśnika Dziekana Wydziału Chemicznego, Tasku oraz Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej.
Organizatorem konferencji jest Ruch Akademicki POD PRĄD na PG, a wspomaga je Koło Mechanik z Wydziału Mechanicznego.


Więcej: www.medionalia.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • RSS
  • Facebook