Informacja dot. stypendiów socjalnych w nowym semestrze

Pojawiła się nowa informacja dotycząca przyznawania stypendiów socjanych w semestrze letnim roku akademickiego 2011/2012. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z nią:

W semestrze letnim roku akademickiego 2011/2012 nastąpi wypłata świadczeń socjalnych na podstawie dokumentów w oparciu, o które zostały one przyznane na semestr zimowy. Od marca 2012 r. ulegną podwyższeniu stawki otrzymywanych przez studentów świadczeń socjalnych.

1. Stypendium socjalne:
  • Stypendium socjalne przysługuje studentowi, w rodzinie którego dochód netto na jedną osobę za poprzedni rok kalendarzowy nie przekracza 782 zł.
  • Stypendium socjalne przyznawane jest w wysokości:
330 zł – przy dochodzie do 456 zł
230 zł – przy dochodzie od 456,01 zł do 782 zł
  1. Stypendium socjalne w zwiększonej wysokości z tytułu zamieszkania w Domu Studenckim lub innym obiekcie:
  • Stypendium socjalne w zwiększonej wysokości przysługuje studentowi studiów stacjonarnych zamieszkującemu w Domu Studenckim UG lub innym obiekcie poza stałym miejscem zamieszkania, w rodzinie którego dochód netto na jedną osobę za poprzedni rok kalendarzowy nie przekracza 782 zł.
  • Stypendium socjalne w zwiększonej wysokości przyznawane jest w wysokości:
430 zł – przy dochodzie do 456 zł
330 zł – przy dochodzie od 456,01 zł do 782 zł
  1. Wysokości stawek stypendiów specjalnych w zależności od orzeczonego stopnia niepełnosprawności.
230 zł – przy znacznym stopniu niepełnosprawności
180 zł – przy umiarkowanym stopniu niepełnosprawności